memurun_maasi_artacak_985

Memurların yıllık izinlerini düzenleyen ve çalışma şartlarını kolaylaştıran 5 maddenin kabulunden sonra çok önemli bir değişiklik daha masaya geliyor.

Memurların emeklilik şartlarını etkileyecek ve gerek tazminat miktarlarının gerekse emekli maaşlarının artmasını sağlayacak ve kademe değişiklikleri de önümüzdeki hafta tamamlanacak.

Sendikaların görüşüne de sunulan bu değişikliklerle ilgili çalışmalarda sona gelinirken 2005 yılından sonra göreve başlayan personele, 1 derece verilmesi sağlanacak. Ayrıca çözüme kavuşturulacak diğer konu ise yardımcı hizmetler sınıfına dahil personele ek gösterge verilmesi. Derece yükselmesi, memurun maaşını artırdığı gibi, emekli aylığına da yansıyor.

Takvim’in haberine göre; memurun ek göstergesi, özel hizmet tazminatı, derece aylığı ve harcırah gibi hakları, dereceye bağlı olarak artıyor. Bu değişiklikler emekli ikramiyesini ve emekli maaşını da yükseltiyor. , göreve başladıktan sonra her çalışma yılında bir kademe, her üç yılda da yükseliyor ayrıca maaşı da derece yükselmelerine bağlı olarak artıyor.

Yine memurun öğrenim durumuna göre yükselebileceği en üst derece de farklı oluyor. Memurlar eğitim durumlarına göre belli bir dereceden göreve başlıyor ve yükselebilecekleri en yüksek derece de buna bağlı olarak değişiyor.

2005′ten Sonra Göreve Başlayan Memura Bir Derece Verilecek,
2005 Yılından Sonrava Göreve Başlayan Memura Bir Derece,
,
,
,
Memurlara 1 Derece Verilecek,
,
Memur Zamları 2013,
,


1 Yorum

 1. MNZL

  AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANI SAYIN FATMA ŞAHİN’ E

  Bizler Unvanımız Yardımcı Hizmetler Sınıfı olmamıza rağmen Valilik oluruyla yıllardır Genel İdari Hizmetler Sınıfında görevlendirilmişiz. Kurumun Satın alma, ambar, veri hazırlama, yazı işleri, evrak kayıt, YBS, bilgisayar işletmenliği gibi tüm iş ve işlemlerini canla başla büyük bir özveri ile yürütmekteyiz. Hizmetli memurlar olarak yaptığımız hizmetlerde tecrübe kazanmış; görevlerimizi en güzel bir şekilde yerine getirmekteyiz. Genel İdari Hizmetler Sınıfıyla aynı işleri yaptığımız halde aynı özlük haklarına sahip değiliz. İsteğimiz odur ki Adalet ve Kalkınma Partisinin söylemi olan eşit işe eşit ücret kapsamında değerlendirilelim. Mademki Genel İdari Hizmetler Sınıfı ile aynı işleri yapıyoruz, o halde aynı özlük haklarına sahip olalım.
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dışında birçok Bakanlık kendi bünyelerinde Yardımcı Hizmetler Sınıfı personeline yönelik görevde yükseltme sınavı yaparak onları Genel İdari Hizmetler kadrosuna dahil edip, yaptıkları hizmetlere göre kadrolarını verdiler. Ancak daha önce bizim SHÇEK olarak bir Bakanlığımız olmadığından; bu gibi haklardan bizler hep mahrum kaldık.
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kurulması bize bir umut oldu. Bundan böyle Bakanımız Sayın Fatma ŞAHİN’ den bize sahip çıkmasını, bu gibi sorunlarımıza çözüm bulmasını temenni ediyoruz. Diğer birçok
  kurumun yaptığı gibi görevde yükselerek, hizmet ettiğimiz unvana göre hak ettiğimiz kadrolarımızın verilmesini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma ŞAHİN’ den talep ediyoruz.
  Birçoğumuz Açık Öğretim okuyarak AÖF 2 yıllık Ön Lisans ve 4 yıllık Lisansımızı tamamlamış bulunmaktayız. Yaptığımız hizmetlere göre görevde yükselmemizin sağlanması ve kadrolarımızın verilmesi adaletin sağlanması, açısından yerinde bir karar olacaktır. Sayın Bakanımız Fatma ŞAHİN’ in duyarlılığı sayesinde, umuyoruz ki yıllardır uğradığımız bu haksızlık sona erecektir. Bakanlığa tahsis edilen ve edilecek olan Genel İdari Hizmetler Sınıfı kadrolarının, kurumun emektar, özverili, tecrübeli, Yardımcı Hizmetler Sınıfı personellerine tahsis edilmesi tüm personeli yüreklendirecek ve motivasyonlarını yükselterek, tükenmişliklerini ortadan kaldıracak ve başarıyı arttıracaktır.
  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ailesi bir bütündür ve büyük bir ailedir. Sosyal Hizmet Uzmanı, Öğretmen, Hemşire, Fizyoterapist, Diyetisyen, Bakıcı Anne, Hizmetli, Genel Hizmetler Sınıfı tüm çalışan personel bir elin parmakları gibidir. Hepimiz aynı gemideyiz. Aynı özlük hakları verilerek adaletin sağlanması, Birine verilenin diğerine de verilmesi, o iş yerinde sosyal adaleti ve iş barışını sağlayacaktır.
  Yukarıda bahsettiğimiz konular yıllardan beri süregelen ve çözülmek istenmediği için mağdur edilen kesimin sorunlarıdır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma ŞAHİN’ den bizlere sahip çıkmasını, en kısa sürede görevde yükselmemizin sağlanmasını ve yaptığımız hizmet sınıfına göre kadrolarımızın verilmesini ve yıllardır devam eden bu haksızlığın son bulmasını talep ediyoruz. 07.08.2013
  Hizmetli Memur Salih ER

Yorum Yaz ( Türkçe gramer ve imla kurallarına uymayan yorumlar yayınlanmaz. )