3433

(2013)

Çankırı İl Milli Eğtim Müdürlüğünün İdareci atamalarını iptal etmesiyle ilgili yaptığı açıklama;

“Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticiliklerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik te değişlik yapılacağı bilgisine dayanılarak ikinci bir emre kadar ertelenmiştir.”

Bakanlıktan aldığımız bilgiye göre ise illere atamaların askıya alınması önerisi iletilmiştir. Böylece yönetici atama yönetmeliği üzerinde değişiklik çalışmaları yakında sonuçlandırılacak ve atamalar yeni yönetmelik üzerinden yapılacaktır.

Anlaşılan şu ki geçen yıl basına sızdırılan yönetici atama değişiklik taslağı bazı değişikliklerle yürürlüğe konacak ve müdürlük atamalarında sözlü sınav (mülakat) uygulaması getirilecektir.

Van İl MEM’in sınava dayalı atama duyurusuna çıkması, Müdür Başyardımcısı ve Müdür Yardımcılarının atamalarını yaparken müdürlük atamalarını yapmaması da bu görüşü desteklemektedir.

Seçme Sınavı Sonucuna Göre Müdür, Müdür Başyardımcılığı ve Müdür Yardımcılığı Atamaları ile ilgili duyuru yazımız Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticiliklerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik te değişlik yapılacağı bilgisine dayanılarak ikinci bir emre kadar ertelenmiştir.

,
,
,
Eğitim Kurumları Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor,
Eğitim Kurumları Yönetici Atama Yönetmeliği Değişiyor 2013,
,
,
,
,
,
,
2013 Yönetici Atama Yönetmeliği Değişti,
,
Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Kurumları Yöneticiliklerinin Atama ve Yer Değiştirmelerine İlişkin Yönetmelik 2013


1 Yorum

  1. Şahxxxxx

    Efendim öncelikle norm kadronun düşmesi ile ligili bir çalışma yapılması gerekmektedir. 150 öğrenciden bir öğrenci nakil giderse idari normlar düşüyor. Çok saçma değil mi? Hangi bakanlığa bağlı birimde böyle buna benzer bir uygulama var? Vatandaş kadroyu hak etmişse o iş tamamdır. Elinden alınması yüz kızartıcı bir sebebe bağlı olması lazım. Özellikle de sınav puanıyla atanan bir yöneticinin kadrosunun düşmesi çok komik. Veya da en iyisi 150 öğrenci çok fazla. Bu rakamın 90 veya 100 olması en mantıklısı. Osmanlı zamanında olsaydı, 30 öğrenciye bile herşeyi feda ederdi. Şimdi ilerlerdik ya. Ne ilerlemesi. Hikaye. Erdoğan bir şeyler yaparsa yapacak. Yaptırılarsa. Bugüne kadar yaptıkları da çok iş aslında. Benim oy da Erdoğan’a gidecek gibi. Saygılarımla.

Yorum Yaz ( Türkçe gramer ve imla kurallarına uymayan yorumlar yayınlanmaz. )